Vychovávateľ

Zamestnáme vychovávateľa

Táto ponuka už nie je aktuálna. Pozrite si podobné pracovné ponuky - Vychovávateľ

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Podmienky:

  • denná forma VŠ I. alebo II. st,
  • špeciálna pedagogika, alebo SPgŠ s doplnkovým špeciálno pedagogickým vzdelaním, alebo ochotou doplniť si vzdelanie zo špeciálnej pedagogiky ku pedagogickému vzdelaniu,
  • dobrý zdravotný stav,
  • bezúhonnosť doložená odpisom z registra trestov,
  • posudok klinického psychológa (zmluvného s DC-SK),
  • vodičský preukaz skupiny B - aktívne používanie osobného motorového vozidla.

Pracovná náplň:

Zabezpečenie odbornej činnosti so zameraním na prácu s dieťaťom a členmi jeho rodiny na základe rozhodnutia súdu o nariadení neodkladného opatrenia alebo počas realizácie výchovného opatrenia v zariadení SPODaSK na základe plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ktorý je vypracovaný v spolupráci s úradom práce sociálnych vecí a rodiny, a to najmä:

  • zabezpečuje všetky potreby dieťaťa, všestrannú a nepretržitú starostlivosť,
  • poskytuje výchovu a pomoc pri príprave na školské vyučovanie,
  • zodpovedá za kvalitu vypracovania, priebehu a výsledkov výchovy podľa plánu výchovnej práce s dieťaťom alebo podľa  individuálneho plánu,
  • sleduje vývoj dieťaťa a svoje poznatky o vývine pravidelne zaznamenáva,
  • vo výchovnej práci volí výchovné metódy, ktoré sú v súlade s deklaráciou detských práv,
  • svojou výchovnou činnosťou rozvíja duševný  a fyzický vývoj dieťaťa, prehlbuje manuálne zručnosti dieťaťa, rozvíja  mravné cítenie,
  • vedie a pripravuje dieťa pre reálny život, stará sa o šatstvo, obuv a celkové zaopatrenie dieťaťa,
  • vytvára podmienky pre zdravý vývin dieťaťa,
  • podporuje kontakty s biologickou rodinou dieťaťa a umožňuje stretávanie sa dieťaťa s biologickými rodičmi v zariadení SPODaSK,
  • spolupracuje s ostatnými zamestnancami zariadenia SPODaSK a úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny,
  • spolupracuje so psychológom a sociálnym pracovníkom pri diagnostikovaní detí a rodiny.

Požiadavky na uchádzača

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním
  • Vysokoškolské II. stupňa
  • Stredoškolské s maturitou
  • Vysokoškolské I. stupňa
  • Odbor: učiteľstvo, vychovávateľstvo špeciálno-pedagogické alebo nadstavba špeciálnej pedagogiky alebo ochota sa dovzdelať v oblasti špeciálnej pedagogiky
Počítačové znalosti - používateľ
  • Microsoft Word - základy
  • Microsoft Excel - základy
Vodičský preukaz
  • B

Počet rokov praxe: 3 roky

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • vzťah ku deťom, sociálne cítenie, kreativita, zásadovosť, kominikačné zručnosti, atď.,
  • hra na hudobný nástroj alebo intenzívnejší vzťah k výtvarnej výchove, športu alebo turistike.

  • možnosť ubytovania,
  • zvýhodnená účasť na rekreačno - rehabilitačných podujatiach organizovaných Detským centrum Slovensko,
  • možnosť aj dobrovoľnej práce v prospech detí odkázaných na náhradnú starostlivosť,

Životopis s motivačným listom posielajte na e-mailovú adresu vychovavatel@detskecentrum.sk do 19. 2.2019. Uchádzači o prácu, ktorí spĺňajú podmienky budú pozvaní na ústne výberové konanie do konca februára.

Ponuka je aktuálna do: 22.02.2019

Adresa spoločnosti

K. Sidora 134
03401, Ružomberok
  • Miesto práce Ružomberok
  • Kraj Žilinský kraj‎
  • Typ ponuky plný úväzok
  • Základná mzda (brutto) 800 - 1000 EUR/mesiac polročné odmeny 30% - 100% základnej mzdy
  • Termín nástupu: Ihneď
  • Ponuka je vhodná pre absolventa
  • Bez znalosti jazyka
Odoslať žiadosť o prácu